Zadzwoń do nas Napisz do nas

Kasy fiskalne online już w tym roku

1 października 2018 r. mają wejść w życie nowe rozwiązania dotyczące kas fiskalnych. Kasy z papierowym i elektronicznym zapisem kopii będą ustępowały miejsca kasom online.

Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach w ostatnim kwartale tego roku zaczną funkcjonować w firmach kasy online. Kasy online mają automatycznie i bezpośrednio przesyłać dane z przedsiębiorstwa do szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

 

Wdrożenie kas online będzie odbywało się etapami. Kasy z rejestratorem papierowym będzie można nabywać do 31 grudnia br., zaś kasy z elektronicznym zapisem kopii – do 31 grudnia 2022 r. Będą one służyły przedsiębiorcom do chwili wyeksploatowania. Kasy online będą funkcjonować obok kas „starego” rodzaju. Wszystko ma zatem przebiegać bez rewolucji.

 

Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na zakup kasy online projekt przewiduje refundację kosztów zakupu w wysokości 90 proc. ceny zakupu, jednak nie więcej niż 700 zł.

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami