Zadzwoń do nas Napisz do nas

Jak sprawdzić kontrahenta w skarbówce?

Podpowiadamy, jak sprawdzić kontrahenta, by uchronić swój biznes przed udziałem w karuzeli VAT. Jeśli chcesz uniknąć przykrych konsekwencji współpracy z podejrzanymi podmiotami, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Rzetelność swoich partnerów biznesowych można sprawdzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest weryfikacja kontrahenta w rejestrach fiskusa.

 

Taka kontrola wiarygodności podatnika jest bardzo przydatna w różnych sytuacjach biznesowych, między innymi wtedy, gdy nieznana bliżej firma oferuje towar w bardzo atrakcyjnej cenie, w dodatku z dostawą pod drzwi. To może być wyjątkowa okazja zakupu, lecz równie prawdopodobne jest, że intratna propozycja jest częścią procederu wyłudzenia zwrotu podatku VAT.

 

Jak sprawdzić kontrahenta w urzędzie skarbowym

Na stronie ministerstwa finansów:

 

http://www.mf.gov.pl/krajowa-administracja-skarbowa/dzialalnosc/wykaz-podmiotow-niezarejestrowanych-oraz-wykreslonych-i-przywroconych-do-rejestru-vat

 

udostępniono wyszukiwarkę podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych lub przywróconych do rejestru jako podatnicy VAT.

 

Aby uzyskać niezbędne informacje, wystarczy uzupełnić pole wyszukiwania o NIP lub część nazwy sprawdzanego przedsiębiorstwa. Optymalna sytuacja to taka, w której na ekranie pojawi się komunikat: „W wykazie nie odszukano podmiotu według wskazanych kryteriów”. Oznacza on, że firma partnera nie figuruje w rejestrach.

 

 

 

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami