Zadzwoń do nas Napisz do nas

Deklaracja CIT i sprawozdania finansowe za rok 2018

Przypominamy o zbliżającym się  terminie złożenia sprawozdania finansowego oraz deklaracji CIT.

Przypominamy o ważnym zbliżającym się terminie złożenia sprawozdania finansowego oraz deklaracji CIT dla podatników których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, tj. do 31 marca 2019.

 

Deklarację CIT-8,CIT-8A,CIT-8/B należy złożyć we właściwym urzędzie skarbowym, przez internet lub wysłać do urzędu skarbowego listem poleconym. Natomiast sprawozdanie finansowe za 2018 rok jednostki wpisanej do KRS w rejestrze przedsiębiorców, nie przesyłają już do urzędu skarbowego sprawozdań a przez eKRS (https://ekrs.ms.gov.pl/s24/ ).

 

Podmiotów zobowiązanych do przygotowywania sprawozdania np. prowadzących pełną księgowość na podstawie ustawy o rachunkowości, a nie zarejestrowanych w KRS i rozliczających się podatkiem PIT-sprawozdania składają poprzez aplikację Krajowej Administracji Skarbowej na portalu: https://www.podatki.gov.pl/e-sprawozdania-finansowe wraz z rocznym zeznaniem podatkowym.

 

 

 

 

Więcej informacji u źródła:

 

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/podatki-i-ksiegowosc/chce-prowadzic-ksiegowosc/ksiegowosc-w-firmie-informacje-podstawowe/kto-i-w-jakich-terminach-musi-sporzadzac-sprawozdanie-finansowe

 

https://cit-8.pl/e-sprawozdania-finansowe-e-krs/

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami